A hosszabb kórházi kezelésre szoruló, vagy tartósan beteg gyerekek gyógyulásának az orvosi terápiával összehasonlítható fontosságú összetevője a hozzátartozók által nyújtott stabil érzelmi háttér. A betegséggel járó megpróbáltatások azonban legtöbbször az egész családot sújtják, ezért együtt lehet szükségük hozzáértő szakember segítségére. Ilyen helyzetben nyújt támogatást a családterápia és a csoportos intervenciók.
A MOL – Új Európa Alapítvány Gyermekgyógyító Plusz programjában szervezetek pályázhatnak támogatásra, pl. NEAK-kóddal rendelkező egészségügyi intézmények és velük együttműködő alapítványok, egyesületek és egyházak.
Olyan programokhoz kívánunk hozzájárulni, ahol fekvőbeteg- vagy járóbeteg-szakellátást végző intézmények keretein belül kezelésben, gondozásban részesített, betegségben szenvedő, betegségből lábadozó vagy azzal tartósan együtt élő, 18 év alatti gyermekek, illetve a velük egy háztartásban élő közeli hozzátartozóik, családtagjaik családterápiája történik.
A pályázatonként elnyerhető összeg felső határa 12,5 millió forint. A pályázati határidő 2024. szeptember 2. Az Alapítvány kuratóriuma még idén ősszel dönt a támogatott projektekről, a megvalósításra pedig 2025-ben lesz lehetőség.
A Gyermekgyógyító Plusz program részletes kiírása, a pályázati feltételek és a szükséges dokumentumok ide kattintva érhetőek el.